Jdi na obsah Jdi na menu
 


Telefon myPhone 6690 je vyráběn v Číně pro Polskou společnost myPhone. Ve skutečnosti se jedná o telefon CECT N6690, který se po světě prodává pod různými značkami, např. ZOHO V90+. Doporučená cena v ČR je v současné době 2.990-Kč včetně DPH.

Nejdůležitější vlastností telefonu je, že umí pracovat se dvěma SIM kartami současně.

 

Co za vaše peníze naleznete v krabici:

 • Mobilní telefon J
 • 2 Li-on baterie 800 a 950 mAh
 • Dobíječku
 • Datový kabel (dobíjí telefon přes USB)
 • Sluchátka
 • CD se software
 • Stručný návod v češtině
 • 256 MB micro SD kartu

 

Technická specifikace:

 • Rozměr: 112,5mm x 52mm x 17mm
 • Váha: 100g
 • České menu (některá vnořená menu v Aj)
 • Podpora dvou SIM karet současně
 • Příjem a volání z obou SIM
 • Příjem SMS na obě SIM
 • Možnost odesílání SMS z libovolné SIM
 • aktivní dotykový display 2,6" - 320x240
 • Vyzváněcí tóny ( WAVE, MIDI, MP3 )
 • Podpora karet micro SD do 2GB
 • FM rádio
 • MP3 přehrávač
 • Bluetooth
 • Funkce webové kamery
 • Vestavěný fotoaparát 640x480
 • Videorekordér
 • Videopřehrávač
 • Zvukový rekordér
 • E-book Prohlížeč
 • Organizer
 • Možnost připojení a nabíjení přes USB.

 

A teď už ke zkušenostem s telefonem

 

Konstrukce

Když jsem telefon objednával měl jsem vcelku strach co mi přijde za hračku, ale po otevření krabice jsem byl mile překvapen. Telefon je vyroben z černého plastu, kvalita zpracování je na slušné úrovni, nikde nic nevrže na rozdíl od Nokie 6230i, kterou jsem používal předtím. Ve skutečnosti vypadá mnohem lépe než na fotkách.

 

Obrazek

 

Display

Dle mého názoru je display velice slušný, nelze jej asi srovnávat s telefony za 15 tis.Kč, ale telefonům v cenové relaci pod 10 tis. Kč může směle konkurovat, jedná se o aktivní dotykový display s rozlišením 320 x 240 bodů.

 

Obrazek

 

Ovládání telefonu

Ovládat telefon můžete buď klasicky pomocí klávesnice nebo přes dotykový display. Dotykový display reaguje přesně, bohužel některá menu jsou tak malá, že je nelze ovládat prstem a je zapotřebí použít přiložené dotykové pero.

 

Psaní textu

Veškerý text (v telefonním seznamu, sms, kalendáři atd.) je možné psát klasicky na klávesnici, vyťukávat písmena perem na virtuální klávesnici nebo přímo psát perem na display. Telefon psané písmo rozpoznává vcelku dobře.

 

Identifikace SIM katy

U všech výpisů jako jsou například volaná, přijatá a zmeškaná čísla, přijaté a odeslané sms naleznete za číslem nebo kontaktem v závorce informaci která karta byla použita.

 

Obrazek

 

Telefonování

Telefon má samozřejmě vícepoložkový seznam, na internetu jsem nalezl informaci, že má 500 položek (nemohu potvrdit ani vyvrátit).

Používání dvou simek je jednoduché, napíšete nebo vyhledáte v telefonním seznamu číslo a stisknete zelené telefonní sluchátko pokud chcete volat z karty A nebo bílé sluchátko pokud chcete volat z karty B.

 

Psaní sms

Telefon nemá českou T9. Psát je možné klasicky na klávesnici, vyťukávat písmena perem na virtuální klávesnici nebo přímo psát perem na display. Já osobně moc sms nepíši, proto je pro mě nejrychlejší vyťukávat písmena perem na virtuální klávesnici.

 

Obrazek

Multimedia

Telefon obsahuje přehrávač mp3 a předhrávač videa. Dále je možné zvuk i video nahrávat.

 

Ovládání přehrávače je jednoduché, ovládací prky jsou dostatečně velké, je tedy možné ovládat dotykem prstem. Audio hraje přes reproduktor umístěný na zadní straně telefonu nebo do sluchátek, která jsou součástí balení. Bohužel konektor sluchátek je atypický, takže nejde použít klasická sluchátka s jackem.

 

Obrazek

FM rádio

Přehrávač rádia má jednoduché ovládání, citlivost rádia je standardní. Rádio je možné poslouchat až po připojení přiložených sluchátek, které slouží jako anténa.

 

Fotoaparát

Foťák je spíše doplňková funkce telefonu, má pouze VGA rozlišení 640 x 480. Kvalita snímků je přiměřená.

 

Komunikace s telefonem

Zde je potřeba telefon pochválit. Po připojení datového kabelu máte v menu na výběr zda má telefon přejít do módu USB úložiště, webová kamera nebo komunikace pomocí COM portu.

Komunikace pomocí bluetooth s počítačem nabízí FTP režim, v kterém je možné povolené oblasti prohlížet a kopírovat do telefonu.

Bluetooth se bezproblému spojí s hands free v autě, ale pouze v režimu hands free, nelze tedy využít jako audio zařízení (odzkoušeno mám hands free Nokia CK-7W).

S bluetooth audio sluchátky jsem neměl možnost telefon vyzkoušet.

 

Práce se soubory

Telefon využívá dvě paměťová úložiště, integrovanou paměť v telefonu o velikosti 761 kB a paměťovou kartu micro SD, která je bohužel schovaná pod baterií. 2 GB kartu telefon načte bez problému, větší velikost nemám odzkoušenu.

Práce se soubory je jednoduchá a logická. Adresáře lze vytvářet, přejmenovávat a mazat, soubory lze kopírovat, přejmenovávat, mazat, odesílat nebo přijímat pomocí BT atd.

 

Výdrž baterie

Z výdrže baterie jsem měl největší strach, přeci jenom jsou neustále v provozu dva telefony, ale skutečnost mě přímo vyrazila dech. V telefonu mám vloženu baterii 950 mAh a při mém stylu používání ca 5 hovorů denně o celkové délce 10 minut a přijmutí několika sms telefon bez problému vydrží na jedno nabití celý týden.

 

Známé problémy

Zatím jsem s telefonem neměl žádný problém, vše pracuje tak jak má. V diskuzích o čínských telefonech jsem zatím narazil na dva diskutované problémy. Slabá síla signálu a nízká úroveň hlasitosti hovoru. Ani s jedním u myPhonu nemám problém, síla signálu i úroveň hlasitosti je srovnatelná s telefony, které mám doma (Nokia 6230i, Samsung Z400, SE T630). Jedinou výtku mám k češtině, některá vnořená menu někdo zapomněl přeložit. Naštěstí tato menu jsou v angličtině a nemusím se učit rozsypaný čaj.

 

Závěr

Pokud potřebujete telefon, který má 5 Mpx foťák a dokáže se připojit k sítím 3 generace pak pro vás bude myPhone šmejd, ale pokud hledáte telefon, který dokáže pracovat s dvěma simkami, má jednoduché ovládání, dokáže přehrát mp3, video a rádio pak určitě budete s telefon spokojeni stejně jako já.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

náhradní součástky 6690

(AlBi, 11. 7. 2009 11:41)

http://www.monitor.cz/prislusentvi-gsm--myphone--sixD-srovnani-cen.html
jinak stránky dodavatele-www.myphone.pl

ZOHO V 90+

(Lukáš, 30. 6. 2009 11:44)

je to sit jak ma byt

ZOHO 90+

(Olivie, 9. 6. 2009 16:36)

Právě se mi do ruky dostal tento mobil.Poradíte kdo mi nahraje češtinu?Z té angliny jsem zoufalá.A také bych uvítala info,kde splašit sluchátka,baterii,usb atd.Můžete mi písnout na e-mail matysikovao@seznam.cz.Díky.

6690

(dagy33, 10. 2. 2009 13:45)

Dobrý den ,také uvažuju o koupi mobilu myPhone 6690,protože se jeví že je slušně vybaven za tak malou částku,ale skutečně by mě zajímalo,kde a za kolik se dají koupit nahradní baterie,to se mě doposud nepodařilo zjistit.Nevíte to někdo,prosím?Nerada bych totiž až mě "vyplivne" baterie kupovala zas další mobil!

ZOHO 90+

(DanSp, 2. 2. 2009 12:21)

Mám uvedený typ telefonu v čínské verzi nevíte někdo, zda mi někde nahrají do telefonu češtinu? Jinak mám problém s baterkou, která při deklarované kapacite 4800 mAh vydrží s bídou 2 dny. Nevíte někdo, kdo prodává náhradní baterky? V nabídce jsem je nikde nenašel.

6690

(zdenek, 29. 12. 2008 18:20)

pár týdnů už ho taky mám (resp.2), s autorem recenze souhlas v plné výši. pridám své zkušenosti-u jednoho je vadně zapájený konektor nabíjecího kabelu, musím ho nastavit do určité polohy, aby nabíjel. myslím, že až budu mít chvíli poopravím kontakty a bude to ok. ale pozor-lidem bez zkušeností s jemným pájením nedoporučuji, je to docela jemná mechanika.
k tomu konektoru-už jsem se po něp pídil, ale nesehnal.možným řešením by bylo koupit na cpa.cz příslušný kabel, resp. sluchátka a konektor z něj "vyoperovat". osobně bych jej rád, protože bych chtěl nabíjecí kabel větší délky a méně tuhý a dále redukci na jack pro sluchátka.
jinak-sms, ač mám nastaveno ukládání na telefon, ukládá z "A" na telefon a z "B" na SIM-ku, nepřišel jsem na to proč, ale až tak mi to nevadí. v telefonu mám svou T-mobile na "A", služební O2 na "B". na displayi ukazuje TM v obou pozicích správně u O2 na áčku O2, ale na béčku EUPTEL. stejný problém je prý i s Vodafonem(nezkoušel jsem).mě to nevadí, ale někdo by mohl mít podezření na vadu.není... dělá to i zmíněný ZOHO V90+.
k dotazům: zvonění - nastaví se v profilech, je k dispozici asi 12 od výrobce a 5 pozic podle sebe, stačí si nahrát třeba oblíbenou mp3-ku do paměti, zvolit "předat" a už ji tam uvidíte. sms zvonění bohužel jen ta od výrobce (resp. nepřišel jsem na to, jak dát jiná). PC přes kabel ano, v recenzi je to napsáno-chová se jako disk, webcam, port nebo po stisku červeného telefonku jen nabíjí. 2GB kartu tam mám též, muziky se tam vejde hromada, vnější reproduktory vzhledem k velikosti hrají solidně.samozřejmě čím víc hrajete, sms-kujete(svítíte displayem)tím méně baterie vydrží.já jej používám více než autor (někdy i jako baterku, jdu-li v noci domů po schodech) a pohybuji se na cca 2 dnech.jistým poznatkem je i to že každý telefon byl objednán u jiné firmy s cca 3 týdenním rozdílem a jsou mezi nimi drobné odlišnosti, nicméně se nejedná o nic podstatného.
ještě ty hry...v menu třetí ikona shora úplně vlevo,jiné se tam pokud vím nahrát nedají. osobně mi to nevadí,nemám tu potřebu, myslím, že telefon je především od slova telefonovat, ale přiznávám, že na cestu je přehrávač nebo rádio docela fajn.
a psaní sms stylusem na displayi je velmi příjemné, jen písmena by mohla být větší. zatím vidím dobře, tak mi to nevadí a psát sms na klávesnici, co 6690 mám, už skoro neumím...
napsal jsem, ač asi trochu chaoticky, vše, na co jsem si vzpomněl...

dotaz

(katy82, 21. 12. 2008 8:50)

Ahoj, prosím jde u tohoto telefonu nastavit vlastní zvonění jak na hovory tak na SMS?? Jde připojit k PS přes kabel? díky Katka

myphone 6690

(jindrichhlavacek, 19. 12. 2008 8:22)

ahoj mam tez ten telefon ale neumim prijit na to jak tam mam dostat nejakou hru poradis dik moc to ze nema javu to vim dekuju za radu